Solidgate - Jak działają bramy przesuwne?

Cofnij

Bramy przesuwne stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest mało miejsca na swobodne funkcjonowanie bram skrzydłowych i gdzie wymagany jest wyższy poziom bezpieczeństwa.

Kliencie coraz częściej wybierają bramy automatyczne, ze względu na ich wydajność, łatwość obsługi oraz uniwersalność: obecnie elektryczne bramy przesuwne są powszechnie stosowane w obiektach mieszkalnych, edukacyjnych, transportowych, wojskowych, handlowych, magazynowych, użyteczności publicznej i obiektach wysokiego ryzyka.

Cechy i zalety bram przesuwnych na prowadnicach

Bramy przesuwne na prowadnicach poruszają się po stałej szynie, na której na kołach przenoszona jest większa część ciężaru bramy. Szyna jest zamontowana wzdłuż otworu i biegnie u podstawy bramy, a sama brama jest zazwyczaj sterowana automatycznie. Bramy przesuwne na szynach mogą być pojedyncze, parami skrzydłowe lub teleskopowe.

Wygodna

Bramy przesuwne praktycznie zawsze montowane są z mechanizmem do automatycznego otwierania bramy. Jest to bardzo wygodne poniewaz bez wychodzenia z samochodu mozemy zamknąc a take otworzyć brame. Często mechanizm tez uniemozliwia przesunięcie bramy ręcznie bez specjalnego kluczyka dzięki czemu zapewnia nam bezpieczeństwo przed nieproszonym gościem. Dodatkow mozna ją otworzyc dzwoniąc na wczesniej ustalony numer telefonu dzięki czemu ominie Cię czekanie na otwarcie bramy a take blokowanie ruchu ulicznego.

Oszczędność miejsca

Główną zaletą bram przesuwnych na prowadnicach jest to, że zajmują mało miejsca i nadają się do miejsc, w których przestrzeń za bramą jest ograniczona. Nadają się do wysokich i ciężkich konstrukcji bram i mogą obejmować bardzo szerokie otwory. Mogą też mieć niższy profil od podłoża.

Solida konstrukcja

Bramy przesuwne na prowadnicach zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ są trudne do sforsowania, a nieliczne wrażliwe punkty ich konstrukcji są trudno dostępne. Ze względu na solidną konstrukcję są niezwykle niezawodne w niekorzystnych warunkach pogodowych, w tym przy silnym wietrze.

Konserwacja

Bramy przesuwne na prowadnicach są mechanicznie prostsze jednak projektanci powinni wziąć pod uwagę, że bramy przesuwne na prowadnicach wymagają więcej czynności konserwacyjnych. Aby brama działała jak należy, tor jezdny musi być dobrze utrzymany, regularnie czyszczony i oczyszczony z zanieczyszczeń. Nie nadają się one również do miejsc o nierównym podłożu.

Kontakt